Стартова сторінка Контакти Веб-сервер ІЗАН Укр Eng

 

 

bigmir)net TOP 100

ПРОГРАМА РЕГІОНАЛЬНОГО ОРНІТОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ


Розроблена у 2002 році та координується Азово-Чорноморською міжвідомчою орнітологічною станцією (автор і керівник Й.І.Черничко) з метою уніфікації моніторингових досліджень на регіональному рівні, формування аналітичної стандартизованої системи обробки даних, із застосуванням сучасних технологій, включаючи дистанційне зондування та ГІС-аналіз.

Програма РОМ — спеціалізована програма, але відкрита для участі в ній фахівців-орнітологів з любих регіонів, що співпрацюють за принципом міжвідомчої мережі різних установ. До участі в програмі можуть долучатися досвідчені аматори та бердвотчери.

Головними напрямками програми РОМ є сприяння: проведенню моніторингових орнітологічних досліджень по різних регіонах за умов дотримання стандартних методичних підходів у просторі та часу; проведенню синхронних обліків птахів по різних сезонах року; підготовці ретроспективного аналізу багаторічних даних з чисельності та розподілу орнітонаселення моніторингових ділянок; впровадженню результатів та їх розповсюдженню в друкованому та інтернет-форматі в якості актуальних баз даних для використання.

Головним інформаційним та науково-методичним документом програми є Бюлетень РОМ, що виходить один раз на рік.

 

 

Головна сторінка

Методика

Бюлетень РОМ

Новини

 

 

Контакти:


e-mail: azov.black.station@gmail.com


Керівник Програми

Й. І. Черничко


Технічний секретар

С. В. Винокурова

 

 

     

Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України, 2004-2021