Стартова сторінка Контакти Веб-сервер ІЗАН Укр Eng

 

 

bigmir)net TOP 100

УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР КІЛЬЦЮВАННЯ ПТАХІВ


Вітаємо! Ви знайшли голубине кільце! [інші типи кілець]

Воно має ряд специфічних ознак. Голубів мітять суцільними (алюмінієвими або пластиковими) кільцями, які надягають ще на пташенят. Такі кільця мають такі написи:

1) 2-3 латинські літери, що вказують на країну-мітчика (за міжнародним кодуванням країни, напр., Укр чи UA – Україна, PL – Польща, RO – Румунія, HU – Угорщина і т.п.). Код країни походження найчастіше птаха вказують горизонтально.

2) рік кільцювання (зазвичай пишуть вертикально) – це можуть бути 4 цифри (напр., 2016) чи дві (напр., 08, що означає 2008, 99 – 1999 і т.п.), а отже і рік появи на світ – голубині кільця одягають тільки на пташенят.

3) Порядковий номер кільця.

4) Часто вказують і абревіатуру товариства, якщо кільце належить йому (напр., IFC – міжнародна федерація голубівників).


Сучасні голубині кільця можуть бути дуже різноманітними.

Старі зразки голубиних кілець можуть бути повністю металевими із порядковим номером кільця, із скороченням УКР – Україна – країна мічення, походження птаха, рік у форматі, наприклад «-01-», що означає 2001 рік мічення. Новіші кільця суцільнометалеві зсередини та мають пластмасову оболонку зовні. Вона може бути кольоровою (будь який колір, напівпрозорий колір або суцільний, колір прапору України, тощо).

Крім того голубиними є також пластмасові кільця на специфічному «замку» – спортивні кільця. Вони є темно зеленими, синіми, коричневими. Такі кільця мають одну рівну сторону та одну округлу. На них також можуть бути написи.


Український центр кільцювання птахів вивчає диких птахів і свійські голуби не є об’єктом наших досліджень. Відомостей про закільцьованих голубів ми не маємо, тому просимо звертатися до Інтернет-сайтів, які спеціалізуються на збиранні інформації про закільцьованих голубів, наприклад сторінка – Знайдені голуби.

Якщо на голубиному кільці літери є "UNF" – ми радимо Вам звернутися до Всеукраїнської Національної Федерації Аматорів поштово-спортивного голубівництва.

Якщо на голубиному кільці є літери "FCI” – знаходьте інформацію на сайті Міжнародної федерації любителів голубів та на сайті Всеукраїнської громадської організації «ФЕДЕРАЦІЯ ГОЛУБИНОГО СПОРТУ УКРАЇНИ» із центром у м. Львів, або на незалежному інтернет-порталі голубівників України у м. Дніпро, або на інших доступних інтернет-ресурсах.

 

 

Про Центр

Історія і співробітники Центру

Українські кільця

Бази даних Центру

Історія кільцювання птахів

Атлас міграцій птахів України

Ви знайшли кільце?

Ви знайшли голуба з кільцем?

 

 

Наші контакти:

Поштова адреса:
вул. Б. Хмельницького, 15, КИЇВ-30, 01030

Електронна адреса: polud@izan.kiev.ua (керівник Центру А.М. Полуда), ring@izan.kiev.ua (офіс Центру)

Телефон: (044) 235-01-12

     

Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України, 2004-2021