Стартова сторінка Контакти Форум Веб-сервер ІЗАН Укр Eng

 

 

bigmir)net TOP 100

Інформація щодо особливостей вступу в аспірантуру у 2024 році

https://mon.gov.ua/ua/news/vazhliva-informaciya-dlya-vstupnikiv-do-aspiranturi

У 2024 році вступ до аспірантури відбуватиметься відповідно до нового Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти (Наказ МОН № 266 від 06.03.2024 року).

 

Вступ до аспірантури відбуватиметься на основі конкурсних випробувань, зокрема іспиту з іноземної мови. Вступники мають надати результати Єдиного вступного іспиту (ЄВІ), складеного у 2023 або 2024 році.

У 2024 році для допуску до вступного іспиту з іноземної мови для вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії / доктора мистецтва потрібні результати єдиного вступного іспиту (ЄВІ). Це випробування, як і вступний іспит до магістратури, містить тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір вступника).

Комп’ютерне тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти — тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Свої результати (тобто кількість набраних тестових балів за правильно виконані завдання) учасники тестування будуть знати після завершення роботи над тестами ЄВІ. За таблицею переведення тестових балів результат кожного блоку буде переведено в рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

 

Умовою допуску до вступного іспиту з іноземної мови є успішне складання ЄВІ в 2023 або 2024 році з оцінкою за тест з іноземної мови не менше ніж 130 балів, а за тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) — не менше ніж 100 балів.

Реєстрація заяв на участь у ЄВІ триватиме з 7 до 29 травня включно. Реєстрацію осіб, які бажатимуть взяти участь у єдиному вступному іспиті, здійснюватимуть приймальні комісії закладів вищої освіти.

До 17 червня учасники, зареєстровані для участі у вступних випробувань, отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування.

Тестування відбудеться з 24 червня до 15 липня.

 

З міркувань безпеки ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на офіційних сторінках у соцмережах не публікуватиметься інформація про те, де на території України відбудуться тестування.

Рекомендується учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів тестування. Інформацію про результати ЄВІ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 20 липня. Особисті електронні кабінети вступників працюють з 25 червня до 31 жовтня 2024 року.

 

Дані про результати ЄВІ внесуть до картки фізичної особи в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО).

Вступні форми для вступників на магістратуру та аспірантуру єдині: календарний план, програми та ЄВІ.

 

Вступники, які вже мають міжнародні сертифікати з іноземної мови (TOEFL, IELTS, Cambridge English, TestDaF, DELF, DALF), що підтверджують знання мови на рівні не нижчому, ніж B2, звільняються від іспиту з іноземної мови

Такі сертифікати еквівалентні вступному іспиту з іноземної мови на вищий бал. Інформація про міжнародний сертифікат також буде внесена до ЄДЕБО. Тобто вступники можуть проходити інші випробування до аспірантури, не складаючи Єдиний вступний іспит.

 

Детально щодо вступу в аспірантуру 2024 році див. https://testportal.gov.ua/yedynyj-vstupnyj-ispyt-3/, https://vstup.edbo.gov.ua/ .

 

ГНОП Інституту зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України

 

     

Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України, 2004-2024