Стартова сторінка Контакти Форум Веб-сервер ІЗАН Укр Eng

 

 

bigmir)net TOP 100

Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України бере участь у проєкті PHAROS за програмою "Горизонт Європа"

Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України увійшов як партнер до складу міжнародного консорціуму, що в рамках конкурсу HORIZON Action Grant отримав грант на виконання проєкту "Маяк для Атлантики і Арктики": PHAROS - Lighthouse for Atlantic and Arctic Basin.

П'ятирічний проєкт, який об'єднав 24 дослідницькі інститути з 12 європейських країн, спрямовано на дослідження біорізноманіття морських та прибережних районів та розроблення нових підходів у його збереженні та відновленні екосистем для досягнення цілей Ocean Mission Європейського Союзу. Координатором проєкту є Океанічна платформа Канарських островів (PLOCAN), також серед учасників проєкту - Королівський інститут природничих наук Бельгії, Данський технічний університет, а з українських установ - Львівська політехніка. До ради проєкту увійшли парламентарі чотирьох країн, серед них - народна депутатка України Юлія Овчиннікова.

Завдання проєкту передбачають діяльність низки "Живих лабораторій" на просторі від полярних до субтропічних вод. Планується створення трьох дослідницьких полігонів у Ісландії, Ірландії та Іспанії, а також порівняльні дослідження в усіх європейських морях з метою аналізу змін біорізноманіття, оцінки біоінвазій і взаємодії івазійних видів з автохтонною біотою, вироблення рішень для подолання негативних наслідків біоінвазій і розвитку сталої аквакультури через урахування локальних і регіональних умов. Дослідження та експерименти буде проведено з використанням комбінації інноваційних технологій NBS (Природоорієнтовані рішення) та IMTA (Комплексна мультитрофічна аквакультура). Серед результатів проєкту очікується створення інноваційних технологій в аквакультурі. Працю Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України в ході проєкту буде зокрема зосереджено на аналізі взаємодії морських ссавців з інвазійними видами.

     

Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України, 2004-2024